Gaz tükendi! Gazze’de kazanlar odun ateşinde kaynıyor

Günlerdir İsrail’in saldırıları sonucu dünya ile iletişimi kesilen Gazze’de gaz stokları da tükendi. Yaşanan çatışmalardan etkilenen sivil halka sıcak yemek ulaştırmaya devam eden Valide İnsani Yardım Derneği, İsrail’in saldırıları altında hazırladığı yemekleri odun ateşinde pişiriyor. Pişirilen yemekler okul ve hastanelere sığınan sivil halka ulaştırılırken diğer yandan da gıda kolisi, temiz su ve sebze dağıtımlarıyla bölge halkına destek oluyor.

YEMEKLER ODUN ATEŞİNDE PİŞİRİLİYOR

Gıda stokları tükenmek üzere olan Gazze’de faaliyetlerine devam eden Valide İnsani Yardım Derneği, Gazze içerisinde okullara sığınan sivil halka sıcak yemek, temiz su ve gıda kolisi ulaştırıyor. Gaz stoklarının tükenmesi sebebiyle yerel derneklerle işbirliği içerisinde kurulan seyyar aşevlerinde odun ateşinde pişirilen yemekler İsrail’in günlerdir hedef gözetmeden saldırılar düzenlediği sivil halka dağıtılıyor. Valide İnsani Yardım Derneği’nin Gazze içerisindeki yerel ekibi ve gönüllüler ile gerçekleştirdiği son dağıtımda 1000 sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

“GAZZELİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İsrail’in saldırıları sonucunda okullara sığınmak zorunda kalan savaş mağdurlarına kısıtlı imkanlarla destek olduklarını aktaran Valide İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Muhammed Faruk PİRDAL, 7 Ekim’den bu yana kısıtlı imkanlarla yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

İsrail’in günlerdir süregelen saldırıları sonucu bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda sıcak yemek, temiz su, gıda ve hijyen paket dağıtımları yaptıklarını belirten Pirdal sözlerine şöyle devam etti. “Bu dağıtımlarla amacımız, zaten senelerdir ambargo altında bulunan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılayabilmek ve oradaki yaraya bir nebze de olsa merhem olabilmek.”

Savaştan önce ambargo altındaki Gazze’ye günlük 500 tırın girdiğini ifade eden Pirdal “Şu anki durumda günlük Gazze’ye ulaşan tır sayısı 40 – 50 tırla sınırlı. Bu tırlar güneyden girdiği andan itibaren daha merkeze ve kuzeye ulaşmadan bitiyor. Biz de mümkün olduğunca oralarda faaliyet göstermeye gayret ediyoruz. Valide İnsani Yardım Derneği bu zulüm son bulana kadar, yaralar sarılıp Gazze yeniden imar olana kadar kardeşlerinin yanında olmaya devam edecek.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir